Accés al contingut Accés al menú de la secció
Portal Jurídic  > Cercador de normativa
 
Afegeix-lo a la meva selecció i subscriu-m'hi
Afegeix-lo a la meva selecció
PDF
Relació cronològica
Matèries relacionades
Lupa
Accedeix a la cerca
Contacte

ORDRE TSF/260/2017, de 12 de desembre, per la qual s'estableix el calendari de festes locals a la Comunitat Autònoma de Catalunya per a l'any 2018 (Ordre de 12 de desembre, publicada al BOE núm. 307, de 19 de desembre).

Dades bàsiques
  • Rang del document Ordre

  • Organisme emissor Ministeri d'Ocupació i Seguretat Social

  • Núm. del document TSF/0260/2017

  • Data del document 12/12/2017

  • Data de publicació 19/12/2017

  • Diari oficial DOGC

  • Núm. 7519

Afectacions
TEXT CONSOLIDAT

Vist que els ajuntaments de la Comunitat Autònoma de Catalunya han formulat les propostes sobre les dues festes locals corresponents al seu municipi i agregats;

Atès que en els municipis respectius les festes locals tenen el caràcter de dies inhàbils a efectes de còmput de terminis, d'acord amb l'article 30.7 de la Llei 39/2015, d'1 d'octubre, del procediment administratiu comú de les administracions públiques;

Atès que d'acord amb l'article 46 del Reial Decret 2001/1983, de 28 de juliol, sobre regulació de la jornada de treball, jornades especials i descansos, correspon a l'autoritat laboral la seva determinació i publicació;

Atès el que disposen l'article 170.1.l) de l'Estatut d'autonomia de Catalunya; l'article 37.2 de la Llei de l'Estatut dels treballadors, text refós aprovat pel Reial decret legislatiu 2/2015, de 23 d'octubre; el Decret 177/1980, de 3 d'octubre, sobre el calendari de festes fixes i suplents, modificat pel Decret 17/1982, de 28 de gener, pel Decret 152/1997, de 25 de juny, i pel Decret 146/1998, de 23 de juny; l'Ordre TSF/101/2017, de 25 de maig, per la qual s'estableix el calendari oficial de festes laborals per a l'any 2018;

D'acord amb l'article 6 del Reial Decret 944/2017, de 27 d'octubre, que es designa a òrgans i autoritats encarregats de donar compliment a les mesures dirigides al Govern i a l'Administració de la Generalitat de Catalunya, autoritzades per acord del Ple del Senat, de 27 d'octubre de 2017, pel qual s'aproven les mesures requerides pel Govern, a l'empara de l'article 155 de la Constitució (BOE núm.261 de 28.10.2017), i en virtut de les atribucions que em són conferides, disposo:

Article únic

Es fixa el calendari laboral següent de festes de caràcter local per a l’any 2018 a la Comunitat Autònoma de Catalunya distribuïdes per comarques.

En aquesta Ordre també es fan constar els ajuntaments que no han formulat proposta de festes locals dins el termini concedit.

 

ALT CAMP

 

Aiguamúrcia, 14 d’agost i 13 de desembre

            Pla de Manlleu, el, 19 de març i 28 de setembre

            Pobles, les, 14 de maig i 17 de desembre

            Santes Creus, 20 d’agost i 13 de desembre

Alcover, 16 d’agost i 16 d’octubre

Alió, 19 de gener i 24 d’agost

Bràfim, 25 de juliol i 10 de desembre

Cabra del Camp, proposta no formulada

Figuerola del Camp, 29 de març i 20 de juliol

Garidells, els, 17 de gener i 25 de juliol

Masó, la, 22 de gener i 23 de juliol

Milà, el, 21 de maig i 22 d’octubre

Mont-ral, 18 d’agost i 25 d’agost

Montferri, 19 de gener i 24 d’agost

Nulles, 19 de gener i 15 de maig

Pla de Santa Maria, el, 29 de març i 23 d’abril

Pont d’Armentera, el, 3 de gener i 23 d’abril

Puigpelat, 29 de març i 31 de desembre

Querol, 29 de març i 7 de desembre

Riba, la, 3 d’agost i 23 de novembre

Rodonyà, 22 de gener i 27 d’agost

Rourell, el, 22 de gener i 2 de juliol

Vallmoll, 29 de març i 7 de desembre

Valls, 2 de febrer i 25 de juny

            Fontscaldes, 6 d’agost i 29 d’octubre

            Picamoixons, 19 de març i 6 d’agost

Vila-rodona, 10 d’agost i 5 de novembre

Vilabella, 3 d’agost i 18 d’agost

 

 

ALT EMPORDÀ

 

Agullana, 3 d’abril i 16 d’agost

Albanyà, 3 de maig i 29 de juny

Armentera, l’, 24 de juliol i 12 de novembre

Avinyonet de Puigventós, 3 de maig i 29 de juny

Bàscara, 19 d’abril i 1 d’agost

Biure, 12 de febrer i 3 d’abril

Boadella i les Escaules, 12 de novembre i 26 de novembre

Borrassà, 3 de maig i 30 de novembre

Cabanelles, 3 de maig i 29 de juny

Cabanes, 22 de gener i 3 de maig

Cadaqués, 14 de febrer i 18 de desembre

Cantallops, 14 de maig i 20 d’agost

Capmany, 13 de febrer i 21 de maig

Castelló d’Empúries, 2 de febrer i 10 d’agost

Cistella, 3 de maig i 29 de juny

Colera, 8 de maig i 1 d’octubre

Darnius, 3 de maig i 14 d’agost

Escala, l’, 29 de juny i 16 de juliol

Espolla, 22 de gener i 25 de juliol

Far d’Empordà, el, 3 de maig i 9 de novembre

Figueres, 3 de maig i 29 de juny

Fortià, 3 de maig i 29 de juny

Garriguella, 20 d’agost i 10 de desembre

Garrigàs, 29 de juny i 29 de setembre

            Arenys d’Empordà, 30 de juny i 29 de novembre

            Ermedàs, 29 de juny i 26 de setembre

            Tonyà, 29 de juny i 23 de juliol

            Vilajoan, 29 de juny i 23 de juliol

Jonquera, la, 21 de maig i 8 de setembre

Lladó, proposta no formulada

Llançà, 22 de gener i 16 de juliol

Llers, 3 de maig i 29 de juny

Masarac, 2 de juliol i 12 de novembre

            Vilarnadal, 30 d’abril i 29 de juny

Maçanet de Cabrenys, 2 de juliol i 12 de novembre

Mollet de Peralada, 7 d’abril i 6 d’agost

Navata, 3 de maig i 29 de juny

Ordis, 2 de febrer i 3 de maig

Palau de Santa Eulàlia, 3 de maig i 10 de desembre

Palau-saverdera, 2 de febrer i 27 d’agost

Pau, 12 de febrer i 3 de maig

Pedret i Marzà, 14 de maig i 6 d’agost

Peralada, 30 d’abril i 2 de novembre

            Vilanova de la Muga, 10 de desembre i 13 de desembre

Pont de Molins, 19 de gener i 7 de setembre

Pontós, 26 de juliol i 12 de novembre

            Romanyà d’Empordà, 27 de gener i 3 de setembre

Port de la Selva, el, 21 de maig i 6 d’agost

Portbou, 8 de gener i 25 de juliol

Rabós, proposta no formulada

Riumors, 29 de juny i 17 d’agost

Roses, 9 de febrer i 12 de febrer

Sant Climent Sescebes, 27 d’agost i 26 de novembre

Sant Llorenç de la Muga, 9 d’agost i 10 d’agost

Sant Miquel de Fluvià, 3 de maig i 29 de setembre

Sant Mori, 19 de gener i 24 de setembre

Sant Pere Pescador, 19 de gener i 29 de juny

Santa Llogaia d’Àlguema, 3 de maig i 29 de juny

Saus, Camallera i Llampaies

            Camallera, 20 d’abril i 17 d’agost

            Llampaies, 20 d’abril i 9 de novembre

            Saus, 20 d’abril i 8 de setembre

Selva de Mar, la, proposta no formulada

Siurana, proposta no formulada

Terrades, 15 de maig i 22 de novembre

Torroella de Fluvià, 27 d’agost i 23 de novembre

Vajol, la, 11 d’octubre i 31 de desembre

Ventalló, 7 de maig i 1 d’octubre

            Mas Gros, 16 d’agost i 1 d’octubre

            Montiró, 1 d’octubre i 5 de novembre

            Pelacalç, 16 d’agost i 1 d’octubre

            Saldet, 12 de setembre i 1 d’octubre

            Valveralla, 1 d’octubre i 15 d’octubre

            Vila-robau, 16 d’agost i 1 d’octubre

Vila-sacra, 3 de maig i 29 de juny

Vilabertran, 3 de maig i 29 de juny

Viladamat, 27 de juliol i 7 de desembre

Vilafant, 3 de maig i 29 de juny

Vilajuïga, 22 de gener i 30 de juliol

Vilamacolum, 13 de febrer i 2 de maig

Vilamalla, 3 de maig i 29 de juny

Vilamaniscle, proposta no formulada

Vilanant, 3 de maig i 29 de juny

Vilaür, 20 de juliol i 21 de juliol

 

 

ALT PENEDÈS

 

Avinyonet del Penedès, 29 de març i 20 d’agost

            Arboçar, l’, 29 de març i 30 de juliol

            Avinyó Nou, 29 de març i 20 d’agost

            Cantallops, 29 de març i 15 d’octubre

            Gunyoles, les, 29 de març i 6 d’agost

            Sant Sebastià dels Gorgs, 29 de març i 6 d’agost

Cabanyes, les, 14 de febrer i 6 d’agost

Castellet i la Gornal

            Casetes, les, 29 de març i 13 d’agost

            Castellet, 29 de març i 30 de juliol

            Clariana, 29 de març i 23 de juliol

            Gornal, la, 29 de març i 2 de juliol

            Masuques, les, 29 de març i 22 d’octubre

            Rocallisa, 29 de març i 6 d’agost

            Rosers, els, 29 de març i 13 d’agost

            Sant Marçal, 29 de març i 9 de juliol

            Torrelletes, 29 de març i 16 de juliol

            Trenca-roques, 29 de març i 30 de juliol

Castellví de la Marca, 29 de març i 16 d’agost

Font-rubí, 22 de gener i 16 d’agost

Gelida, 20 d’agost i 13 de desembre

Granada, la, 9 de juliol i 31 d’agost

Mediona, 3 d’abril i 21 de maig

Olesa de Bonesvalls, 29 de març i 16 de juliol

Olèrdola, 30 d’agost i 31 d’agost

            Moja, 25 de juliol i 30 d’agost

Pacs del Penedès, 6 d’agost i 30 d’agost

Pla del Penedès, el, 22 de gener i 30 de juliol

Pontons, 19 de gener i 23 de juliol

Puigdàlber, 5 de gener i 3 de desembre

Sant Cugat Sesgarrigues, 27 de juliol i 30 de juliol

Sant Llorenç d’Hortons, 21 de maig i 10 d’agost

Sant Martí Sarroca, 16 de juliol i 12 de novembre

            Bleda, la, 2 de juliol i 12 de novembre

            Rovira Roja, la, 6 d’agost i 12 de novembre

Sant Pere de Riudebitlles, 29 de març i 29 de juny

Sant Quintí de Mediona, 7 de maig i 31 d’octubre

Sant Sadurní d’Anoia, 8 de setembre i 29 de novembre

Santa Fe del Penedès, 19 de febrer i 22 d’octubre

Santa Margarida i els Monjos, 29 de març i 20 de juliol

            Ràpita, la, 29 de març i 6 d’agost

Subirats

            Ca l’Avi, 29 de març i 29 d’octubre

            Can Bas, 29 de març i 25 de juny

            Can Batista, 29 de març i 6 de juliol

            Can Cartró, 29 de març i 30 d’abril

            Can Rossell, 29 de març i 9 d’abril

            Cantallops, 29 de gener i 29 de març

            Casots, els, 29 de març i 16 d’abril

            Lavern, 29 de març i 25 de juny

            Ordal, 29 de març i 6 d’agost

            Pago, el, 29 de gener i 29 de març

            Sant Joan, 29 de març i 13 de juliol

            Sant Pau d’Ordal, 29 de gener i 29 de març

            Urbanització Can Rossell, 29 de març i 27 de juliol

            Urbanització Casablanca, 29 de març i 13 de juliol

            Urbanització la Muntanya Rodona, 29 de gener i 29 de març

Torrelavit, 29 de gener i 29 de març

Torrelles de Foix, 25 d’agost i 8 de setembre

Vilafranca del Penedès, 30 d’agost i 31 d’agost

Vilobí del Penedès, 29 de març i 20 d’agost

 

 

ALT URGELL

 

Alàs i Cerc, 15 de maig i 16 de juliol

Arsèguel, 13 de febrer i 31 de desembre

Bassella, 15 de maig i 25 d’agost

            Aguilar, 3 de maig i 2 de juny

            Altès, 5 de juny i 1 de setembre

            Castellnou de Bassella, 28 d’abril i 13 d’octubre

            Clua, la, 20 de gener i 6 d’octubre

            Guardiola, 15 de maig i 6 d’octubre

            Mirambell, 15 de maig i 6 d’octubre

            Ogern, 24 de setembre i 29 de novembre

Cabó, 14 de maig i 6 d’agost

            Pujal, el, 29 de juny i 3 de setembre

            Vilar, el, 7 de maig i 24 de setembre

Cava, 20 d’octubre i 20 de novembre

            Ansovell, 1 de setembre i 12 de novembre

            Querforadat, el, 8 de febrer i 18 d’agost

Coll de Nargó, 25 de juliol i 23 de novembre

Estamariu, 22 de gener i 22 de novembre

Fígols i Alinyà

            Alinyà, 12 de maig i 13 d’agost

            Alzina d’Alinyà, l’, 9 de juny

            Fígols, 20 de gener i 14 de maig

            Perles, 19 de maig i 16 de novembre

Josa i Tuixén

            Josa de Cadí, 20 de juliol i 3 de setembre

            Tuixent, 20 de gener i 25 de juliol

Montferrer i Castellbò, 22 de gener i 19 de març

Oliana, 13 de febrer i 2 d’agost

Organyà, 12 de febrer i 21 de maig

Peramola, 13 de febrer i 29 de setembre

            Nuncarga, 13 de febrer i 13 de desembre

            Tragó, 13 de febrer i 13 de desembre

Pont de Bar, el, 28 de juliol i 3 de novembre

            Aristot, 1 de setembre i 30 de novembre

            Bar, 8 de setembre i 27 de desembre

            Castellnou de Carcolze, 23 de juny i 3 d’octubre

            Toloriu, 25 de juliol i 14 d’agost

Ribera d’Urgellet

            Adrall, 29 de juny i 1 de setembre

            Arfa, 21 de maig i 29 de novembre

            Castellar de Tost, 20 de gener i 10 de novembre

            Montant de Tost, 21 de maig i 31 de desembre

            Parròquia d’Hortó, la, 10 de setembre i 30 de novembre

            Pla de Sant Tirs, el, 29 de gener i 10 d’agost

            Torà de Tost, 3 de setembre i 18 de desembre

Seu d’Urgell, la, 20 de gener i 7 de juliol

Valls d’Aguilar, les

            Guàrdia d’Ares, 16 d’agost i 15 d’octubre

            Noves de Segre, 12 de febrer i 9 de juliol

            Taús, 26 de maig i 24 de setembre

Valls de Valira, les

            Anserall, 1 de setembre i 27 de novembre

            Arcavell, 4 d’agost i 24 de novembre

            Argolell, 1 de juny i 13 d’octubre

            Ars, 15 de maig i 10 de novembre

            Asnurri, 8 de setembre i 10 de desembre

            Baixos de Calbinyà, 7 de juliol i 28 de juliol

            Bescaran, 7 de juliol i 10 de novembre

            Calbinyà, 7 de juliol i 21 de desembre

            Civís, 30 de juny i 27 d’octubre

            Farga de Moles, la, 14 de març i 8 de setembre

            Os de Civís, 23 de juny i 30 de juny

            Sant Antoni, 16 de juny i 7 de juliol

            Sant Joan Fumat, 26 de maig i 14 d’agost

            Sant Pere, 28 de juny i 7 de juliol

Vansa i Fórnols, la

            Adraén, 13 d’agost i 12 de novembre

            Cornellana, 21 de maig i 30 de juny

            Fórnols, 27 d’abril i 23 de novembre

            Sorribes de la Vansa, 2 d’agost i 8 d’octubre

 

 

ALTA RIBAGORÇA

 

Pont de Suert, el, 20 de gener i 10 d’agost

            Llesp, 20 de gener i 3 de febrer

            Malpàs, 20 de gener i 29 de juny

            Viu de Llevata, 20 de gener i 14 d’agost

Vall de Boí, la

            Barruera, 1 d’agost i 8 de setembre

            Boí, 14 de febrer i 25 de juny

            Cardet, 16 d’agost i 8 de setembre

            Cóll, 16 d’agost i 8 de setembre

            Durro, 16 de juny i 8 de setembre

            Erill la Vall, 12 de febrer i 10 de juliol

            Saraís, 16 d’agost i 8 de setembre

            Taüll, 16 de juliol i 23 de novembre

Vilaller, 16 d’agost i 23 de novembre

            Senet, 15 de maig i 23 de juny

 

 

ANOIA

 

Argençola, 23 d’abril i 25 de juny

Bellprat, 14 de maig i 10 d’agost

Bruc, el, 8 de maig i 10 de setembre

Cabrera d’Anoia, 15 de gener i 6 d’agost

Calaf, 5 de febrer i 3 de setembre

Calonge de Segarra, 28 de setembre i 8 d’octubre

Capellades, 6 de febrer i 16 d’agost

Carme, 16 de juliol i 12 de novembre

Castellfollit de Riubregós, 22 de gener i 16 d’agost

Castellolí, 3 d’abril i 14 de maig

Copons, 3 d’abril i 16 d’agost

Hostalets de Pierola, els, 25 de juliol i 26 de juliol

Igualada, 3 d’abril i 27 d’agost

Jorba, 3 d’abril i 30 de juliol

Llacuna, la, 3 d’abril i 6 d’agost

Masquefa, 23 de juliol i 24 de juliol

Montmaneu, 3 d’abril i 3 de setembre

Òdena, 3 d’abril i 30 d’abril

Orpí, 30 d’abril i 1 d’octubre

Piera, 28 d’abril i 8 de setembre

Pobla de Claramunt, la, 2 de febrer i 2 de juliol

Prats de Rei, els, 2 de maig i 16 d’agost

Pujalt, 22 de gener i 30 de novembre

Rubió, 2 de gener i 11 de maig

Sant Martí Sesgueioles, 20 d’agost i 9 de novembre

Sant Martí de Tous, 3 d’abril i 9 de novembre

Sant Pere Sallavinera, 23 d’abril i 29 de juny

Santa Margarida de Montbui, 3 d’abril i 23 de juliol

Santa Maria de Miralles, 3 d’abril i 14 d’agost

Torre de Claramunt, la

            Serra, la, 22 de juny i 3 d’agost

            Torre de Claramunt, la, 3 d’abril i 22 de juny

            Vilanova d’Espoia, 22 de juny i 3 d’agost

Vallbona d’Anoia, 21 de maig i 24 d’agost

Veciana, 15 de maig i 18 d’agost

Vilanova del Camí, 3 d’abril i 3 de setembre

 

 

ARAN

 

Arres, proposta no formulada

Bausen, 16 d’agost i 17 d’agost

Bossòst, 13 de juny i 16 d’agost

Bòrdes, es, 8 de setembre i 8 d’octubre

            Arró, 28 d’agost i 12 de novembre

            Begós, 3 de maig i 16 d’agost

            Benós, 25 de juny i 29 de juny

Canejan, 29 d’agost i 8 d’octubre

Les, 25 de juny i 29 de juny

Naut Aran

            Arties, 25 de juny i 25 de juliol

            Bagergue, 20 de juliol i 1 d’agost

            Garòs, 16 d’agost i 29 d’agost

            Gessa, 29 de juny i 2 de juliol

            Salardú, 3 de maig i 30 de novembre

            Tredòs, 3 d’agost i 29 de setembre

            Unha, 15 de setembre i 10 de desembre

            Vaquèira, 3 de maig i 30 de novembre

Vielha e Mijaran

            Arròs, 29 d’agost i 8 d’octubre

            Aubèrt, 5 d’octubre i 8 d’octubre

            Betlan, 4 d’agost i 8 d’octubre

            Betren, 5 d’octubre i 8 d’octubre

            Casarilh, 8 d’octubre i 21 de desembre

            Casau, 25 de juliol i 8 d’octubre

            Escunhau, 29 de juny i 8 d’octubre

            Gausac, 16 d’agost i 8 d’octubre

            Mont, 10 d’agost i 8 d’octubre

            Montcorbau, 3 d’agost i 8 d’octubre

            Vielha, 8 de setembre i 8 d’octubre

            Vila, 16 d’agost i 8 d’octubre

            Vilac, 1 d’agost i 8 d’octubre

Vilamòs, 14 d’agost i 29 de setembre

            Era Bordeta, 18 d’agost i 29 de setembre

 

 

BAGES

 

Aguilar de Segarra, 30 d’abril i 7 de desembre

Artés, 3 de setembre i 4 de setembre

Avinyó, 17 de setembre i 18 de setembre

Balsareny, 5 de febrer i 25 d’abril

Callús, 2 de juliol i 11 d’octubre

Cardona, 12 de febrer i 10 de setembre

Castellbell i el Vilar, 7 de maig i 14 d’agost

Castellfollit del Boix, 21 de febrer i 3 d’abril

Castellgalí, 7 de maig i 6 d’agost

Castellnou de Bages, 29 de març i 11 de juny

Fonollosa, 21 de febrer i 20 d’agost

            Camps, proposta no formulada

            Fals, proposta no formulada

Gaià, 31 d’agost i 3 de setembre

            Galera, 29 de juny i 2 de juliol

Manresa, 21 de febrer i 27 d’agost

Marganell, 14 de maig i 20 de novembre

Monistrol de Montserrat, 20 de gener i 25 de juliol

Mura, 29 de març i 12 de novembre

Navarcles, 14 de febrer i 21 de maig

Navàs, 27 d’agost i 28 d’agost

            Palà de Torroella, 23 de juliol i 27 d’agost

            Sant Salvador de Torroella, 23 de juliol i 27 d’agost

Pont de Vilomara i Rocafort, el, 12 de març i 23 de juliol

Rajadell, 10 de setembre i 7 de desembre

Sallent, 31 de maig i 10 de setembre

            Cabrianes, 10 de setembre i 17 de setembre

Sant Feliu Sasserra, 21 de maig i 10 de setembre

Sant Fruitós de Bages, 22 de gener i 2 de juliol

Sant Joan de Vilatorrada, 25 de juny i 12 de novembre

Sant Mateu de Bages, 30 de juliol i 17 de setembre

            Castelltallat, 17 de setembre i 24 de setembre

            Saló, 20 d’agost i 17 de setembre

Sant Salvador de Guardiola, 21 de febrer i 6 d’agost

Sant Vicenç de Castellet, 22 de gener i 9 de juliol

Santpedor, 11 de juny i 26 de juliol

Súria, 20 de gener i 16 de juliol

Talamanca, 29 de març i 13 d’agost

 

 

BAIX CAMP

 

Albiol, l’, 16 de juliol i 1 d’octubre

Aleixar, l’, 5 de febrer i 12 de novembre

Alforja, 19 de gener i 28 de setembre

Almoster, 30 de juliol i 28 de setembre

Arbolí, proposta no formulada

Argentera, l’, proposta no formulada

Borges del Camp, les, 7 de juny i 8 de setembre

Botarell, 2 de febrer i 10 d’agost

Cambrils, 29 de juny i 8 de setembre

Capafonts, 30 de juliol i 10 d’agost

Castellvell del Camp, 22 de gener i 26 de juliol

Colldejou, 10 d’agost i 20 d’octubre

Duesaigües, 21 de maig i 24 de setembre

Febró, la, 24 d’agost i 27 d’agost

Maspujols, 30 d’abril i 16 d’agost

Mont-roig del Camp, 8 de setembre i 29 de setembre

            Miami platja, 19 de març i 25 de juliol

Montbrió del Camp, 21 de maig i 29 de juny

Prades, 27 d’agost i 22 d’octubre

Pratdip, 18 de juliol i 7 de setembre

Reus, 29 de juny i 25 de setembre

Riudecanyes, 30 de juliol i 17 de setembre

Riudecols, 28 de juny i 29 de juny

Riudoms, 25 de juliol i 26 de novembre

Selva del Camp, la, 4 de juny i 30 de novembre

Vandellòs i l’Hospitalet de l’Infant

            Almadrava, l’, 24 de juliol i 25 de juliol

            Hospitalet de l’Infant, l’, 29 de juny i 16 d’agost

            Masboquera, 4 d’agost i 17 de novembre

            Masriudoms, 24 de juliol i 25 de juliol

            Vandellòs, 25 de juliol i 28 de setembre

Vilanova d’Escornalbou, 22 de gener i 28 d’agost

Vilaplana, 20 de gener i 15 de maig

Vinyols i els Arcs, 21 de maig i 23 de novembre

 

 

BAIX EBRE

 

Aldea, l’, 21 de maig i 10 de setembre

Aldover, 23 d’abril i 7 de desembre

Alfara de Carles, 21 de maig i 7 de desembre

Ametlla de Mar, l’, 2 de febrer i 29 de juny

Ampolla, l’, 16 de juliol i 15 de novembre

Benifallet, 10 de setembre i 12 de setembre

Camarles, 25 de juliol i 7 de desembre

Deltebre, 18 de maig i 16 d’agost

Paüls, 21 de maig i 16 d’agost

Perelló, el, 17 de gener i 18 de gener

Roquetes, 16 d’abril i 2 de juliol

Tivenys, 28 de setembre i 2 de novembre

Tortosa, 21 de maig i 3 de setembre

            Bítem, 3 de setembre i 14 de setembre

            Campredó, 21 de maig i 25 de juliol

            Jesús, 21 de maig i 4 d’octubre

Xerta, 25 de juliol i 12 de novembre

 

 

BAIX EMPORDÀ

 

Albons, 13 de febrer i 20 de juliol

Begur, 21 de maig i 29 de juny

Bellcaire d’Empordà, 13 de febrer i 29 d’agost

Bisbal d’Empordà, la, 21 de maig i 16 d’agost

Calonge, 16 de juliol i 12 de novembre

            Sant Antoni de Calonge, 13 de juny i 31 d’agost

Castell-Platja d’Aro, 8 de febrer i 8 de setembre

Colomers, 18 de gener i 13 de setembre

Corçà, 21 de maig i 8 d’octubre

Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l’Heura, 21 de maig i 7 de desembre

Foixà, 25 de juny i 29 d’agost

            Sala, la, 25 de juny i 14 d’agost

            Sant Llorenç de les Arenes, 25 de juny i 10 d’agost

Fontanilles, 26 de maig i 7 de juliol

Forallac

            Canapost, 21 de maig i 1 de setembre

            Fonteta, 21 de maig i 7 de juliol

            Peratallada, 21 de maig i 6 d’agost

            Sant Climent de Peralta, 21 de maig i 1 de setembre

            Vulpellac, 21 de maig i 20 d’agost

Garrigoles, 22 de gener i 29 de novembre

Gualta, 30 de juliol i 31 de juliol

Jafre, 8 de setembre i 12 de novembre

Mont-ras, 30 d’abril i 7 de desembre

Palafrugell, 21 de maig i 20 de juliol

Palamós, 25 de juny i 26 de juny

Palau-sator, 23 de juny i 29 de juny

            Fontclara, 15 de gener i 15 de setembre

            Sant Feliu de Boada, 28 de juliol i 1 d’agost

            Sant Julià de Boada, 9 de gener i 28 de juliol

Pals, 3 d’agost i 7 de setembre

Parlavà, 21 de maig i 1 d’agost

            Fonolleres, 21 de maig i 10 de juliol

Pera, la, 21 de maig i 29 d’octubre

Regencós, 22 de gener i 27 d’abril

Rupià, 22 de gener i 20 de juliol

Sant Feliu de Guíxols, 9 de febrer i 1 d’agost

Santa Cristina d’Aro, 23 de juliol i 24 de juliol

Serra de Daró, 4 de maig i 21 de maig

Tallada d’Empordà, la, 29 de març i 2 de novembre

Torrent, 25 d’agost i 15 de desembre          

Torroella de Montgrí, 21 de maig i 25 d’agost

            Estartit, l’, 26 de juliol i 13 de desembre

Ullà, 20 de juliol i 10 de setembre

Ullastret, 21 de maig i 10 d’agost

Ultramort, 30 de juny i 7 de desembre

Vall-llobrega, 22 de gener i 21 de setembre

Verges, 13 de febrer i 29 de març

Vilopriu, proposta no formulada

 

 

BAIX LLOBREGAT

 

Abrera, 21 de maig i 29 de juny

Begues, 19 de gener i 25 de juliol

Castelldefels, 14 d’agost i 7 de desembre

Castellví de Rosanes, 28 de maig i 1 d’octubre

Cervelló, 3 d’agost i 19 de setembre

Collbató, 21 de maig i 17 de setembre

Corbera de Llobregat, 17 de gener i 23 de juliol

Cornellà de Llobregat, 21 de maig i 1 de juny

Esparreguera, 12 de febrer i 9 de juliol

Esplugues de Llobregat, 21 de maig i 21 de setembre

Gavà, 29 de juny i 14 de desembre

Martorell, 30 d’abril i 16 d’agost

Molins de Rei, 21 de maig i 29 de setembre

Olesa de Montserrat, 11 de juny i 25 de juny

Pallejà, 12 de febrer i 9 de juliol

Palma de Cervelló, la, 21 de maig i 24 de setembre

Papiol, el, 21 de maig i 27 de juliol

Prat de Llobregat, el, 21 de maig i 1 d’octubre

Sant Andreu de la Barca, 3 de setembre i 30 de novembre

Sant Boi de Llobregat, 21 de maig i 7 de desembre

Sant Climent de Llobregat, 10 d’agost i 23 de novembre

Sant Esteve Sesrovires, 29 de març i 27 de juliol

Sant Feliu de Llobregat, 21 de maig i 11 d’octubre

Sant Joan Despí, 21 de maig i 24 de setembre

Sant Just Desvern, 21 de maig i 6 d’agost

Sant Vicenç dels Horts, 22 de gener i 23 de juliol

Santa Coloma de Cervelló, 16 d’agost i 31 de desembre

            Colònia Güell, la, 8 de juny i 31 de desembre

Torrelles de Llobregat, 25 de gener i 12 de novembre

Vallirana, 20 de gener i 21 de setembre

Viladecans, 21 de maig i 10 de setembre

 

 

BAIX PENEDÈS

 

Albinyana, 16 de juliol i 24 d’agost

Arboç, l’, 9 de gener i 27 d’agost

Banyeres del Penedès, 12 de febrer i 9 de juliol

Bellvei, 14 de maig i 16 d’agost

Bisbal del Penedès, la, 23 d’abril i 16 d’agost

Bonastre, 22 de maig i 23 de juliol

Calafell, 29 de juny i 16 de juliol

            Segur de Calafell, 16 de juliol i 29 de setembre

Cunit, 22 de gener i 9 de juliol

Llorenç del Penedès, 29 de març i 10 d’agost

Masllorenç, 8 de gener i 6 d’agost

Montmell, el, 21 de maig i 15 d’octubre

Sant Jaume dels Domenys, 25 de juliol i 26 de juliol

Santa Oliva, 25 de gener i 30 d’agost

Vendrell, el, 26 de juliol i 27 de juliol

 

 

BARCELONÈS

 

Badalona, 11 de maig i 21 de maig

Barcelona, 21 de maig i 24 de setembre

Hospitalet de Llobregat, l’, 21 de maig i 24 de setembre

Sant Adrià de Besòs, 21 de maig i 8 de setembre

Santa Coloma de Gramenet, 21 de maig i 24 de setembre

 

 

BERGUEDÀ

 

Avià, 31 de maig i 3 de setembre

Bagà, 3 d’agost i 2 de novembre

Berga, 31 de maig i 8 de setembre

Borredà, 20 d’agost i 21 d’agost

Capolat, 31 de maig i 8 de setembre

Casserres, 23 d’abril i 27 d’agost

Castell de l’Areny, proposta no formulada

Castellar de n’Hug, 11 de juliol i 28 de setembre

Castellar del Riu

            Espinalbet, 31 de maig i 8 de setembre

            Llinars, 11 de juny i 8 de setembre

Cercs, 23 d’abril i 31 de maig

Espunyola, l’, 31 de maig i 13 d’agost

Fígols, 4 de maig i 22 de novembre

Gironella, 25 d’abril i 20 d’agost

Gisclareny, 23 d’abril i 15 de maig

Guardiola de Berguedà, 25 d’abril i 10 d’agost

Gósol, 20 de juliol i 31 d’octubre

Montclar, 1 de juny i 5 de desembre

Montmajor, 31 de maig i 3 de setembre

Nou de Berguedà, la, 31 de maig i 1 de juny

Olvan, 19 de gener i 6 d’agost

            Cal Rosal, 31 de maig i 9 de juliol

Pobla de Lillet, la, 21 de maig i 8 d’octubre

Puig-reig, 22 de gener i 21 de maig

            Ametlla de Merola, l’, 21 de maig i 24 de setembre

Quar, la, 1 de setembre i 22 de setembre

Sagàs, 17 d’octubre i 30 de novembre

            Guàrdia, la, 8 d’octubre i 17 d’octubre

Saldes, 31 de maig i 27 de desembre

Sant Jaume de Frontanyà, 31 de maig i 25 de juliol

Sant Julià de Cerdanyola, 10 de setembre i 24 de desembre

Santa Maria de Merlès, 15 de maig i 16 d’agost

Vallcebre, 1 de juny i 4 de desembre

Vilada, 30 d’abril i 2 de novembre

Viver i Serrateix

            Sant Joan de Montdarn, 6 d’agost i 29 d’agost

            Serrateix, 14 de maig i 6 d’agost

            Viver, 6 d’agost i 29 de setembre

 

 

CERDANYA

 

Alp, 12 de febrer i 29 de juny

            Masella, 28 de juny i 29 de juny

            Molina, la, 29 de juny i 4 d’agost

Bellver de Cerdanya, 13 de juny i 11 d’octubre

Bolvir, 15 de maig i 22 de novembre

Das, 10 d’agost i 4 de desembre

Fontanals de Cerdanya, 10 de setembre i 7 de desembre

Ger, 3 de setembre i 31 de desembre

Guils de Cerdanya, 15 de maig i 24 de desembre

Isòvol, 27 de setembre i 28 de setembre

            All, 10 d’agost i 16 d’agost

            Olopte, 28 de juny i 29 de juny

Lles de Cerdanya, 29 de juny i 14 de setembre

Llívia, 9 d’abril i 4 de juny

Meranges, proposta no formulada

Montellà i Martinet

            Martinet, 19 de gener i 30 de novembre

            Montellà, 25 d’agost i 30 de novembre

Prats i Sansor, 6 d’agost i 29 de novembre

Prullans, 15 de gener i 28 de maig

Puigcerdà, 16 de juliol i 8 de setembre

            Age, 8 de gener i 11 de juny

            Ventajola, 3 de juliol i 21 de desembre

            Vilallobent, 3 de setembre i 30 de novembre

Riu de Cerdanya, 20 de gener i 25 de juny

Urús, 17 d’agost i 23 de novembre

 

 

CONCA DE BARBERÀ

 

Barberà de la Conca, 21 de maig i 20 d’agost

Blancafort, 21 de maig i 10 de setembre

Conesa, 21 de maig i 16 de novembre

Espluga de Francolí, l’, 27 de juliol i 30 de juliol

Forès, 7 de setembre i 7 de desembre

Llorac, 25 d’agost i 27 d’agost

            Albió, 1 de setembre i 3 de setembre

            Cirera, la, 24 d’abril i 25 d’abril

            Rauric, 6 d’octubre i 8 d’octubre

Montblanc, 7 de setembre i 10 de setembre

Passanant i Belltall

            Belltall, 11 d’agost i 6 d’octubre

            Glorieta, 12 de maig i 18 d’agost

            Passanant, 12 de maig i 18 d’agost

            Pobla de Ferran, la, 12 de maig i 18 d’agost

            Sala de Comalats, 12 de maig i 18 d’agost

Piles, les, 10 de novembre i 13 de desembre

            Biure, 12 de maig i 1 de setembre

            Guialmons, 18 de maig i 19 de maig

            Sant Gallard, 1 de setembre i 8 de setembre

Pira, 3 d’agost i 6 d’agost

Pontils, 3 d’agost i 4 d’agost

            Sant Magí de la Brufaganya, 18 d’agost i 15 de setembre

            Santa Perpètua de Gaià, 13 d’agost i 14 d’agost

            Seguer, 24 d’agost i 25 d’agost

            Vallespinosa, 10 d’agost i 11 d’agost

Rocafort de Queralt, 15 de maig i 6 d’agost

Santa Coloma de Queralt, 8 de novembre i 31 de desembre

            Aguiló, 22 de gener i 29 de setembre

            Pobla de Carivenys, la, 23 de juny i 25 d’agost

            Roques, les, 9 de maig i 29 de juny

Sarral, 30 de juliol i 26 de setembre

            Montbrió de la Marca, 20 de gener i 10 d’agost

            Vallverd, 4 de maig i 24 d’agost

Savallà del Comtat, 5 d’octubre i 6 d’octubre

            Segura, 18 de maig i 19 de maig

Senan, 29 de març i 16 d’agost

Solivella, 10 de setembre i 2 de novembre

Vallclara, 24 d’agost i 27 d’agost

Vallfogona de Riucorb, 10 de juliol i 4 de desembre

Vilanova de Prades, 13 de juny i 6 d’agost

Vilaverd, 13 de juliol i 9 de novembre

Vimbodí i Poblet, 17 de gener i 6 d’agost

 

 

GARRAF

 

Canyelles, 23 de juliol i 10 de setembre

Cubelles, 30 de juliol i 16 d’agost

Olivella, 30 d’abril i 10 de setembre

Sant Pere de Ribes, 25 de gener i 29 de juny

Roquetes, les, 12 de febrer i 25 de juny

Sitges, 14 de febrer i 24 d’agost

Vilanova i la Geltrú, 17 de gener i 12 de febrer

 

 

GARRIGUES

 

Albagés, l’, 19 de març i 27 d’agost

Albi, l’, 3 d’agost i 26 de setembre

Arbeca, 25 de juliol i 16 d’agost

Bellaguarda, 17 de gener i 25 d’abril

Borges Blanques, les, 3 de setembre i 4 de setembre

Bovera, 21 de maig i 10 de setembre

Castelldans, 6 de setembre i 7 de setembre

Cervià de les Garrigues, proposta no formulada

Cogul, el, 30 d’abril i 10 de setembre

Espluga Calba, l’, 5 de febrer i 20 d’agost

Floresta, la, 3 de febrer i 20 d’agost

Fulleda, 24 d’agost i 27 d’agost

Granadella, la, 17 de gener i 14 de setembre

Granyena de les Garrigues, 19 de març i 5 d’octubre

Juncosa, 19 de març i 14 de maig

Juneda, 27 d’agost i 28 d’agost

Omellons, els, 22 de gener i 1 d’octubre

Pobla de Cérvoles, la, 13 d’agost i 22 de novembre

Puiggròs, 30 de juliol i 31 de juliol

Soleràs, el, 19 de març i 16 d’agost

Tarrés, 15 de maig i 16 d’agost

Torms, els, 19 de març i 7 de maig

Vilosell, el, 20 de gener i 8 de maig

Vinaixa, 30 d’abril i 27 d’agost

 

 

GARROTXA

 

Argelaguer, 14 de maig i 10 de desembre

Besalú, 23 de març i 21 de setembre

Beuda, 23 de març i 21 de setembre

Castellfollit de la Roca, 21 de maig i 17 de setembre

Maià de Montcal, 22 de gener i 21 de maig

            Dosquers, 21 de maig i 25 de juliol

Mieres, 23 de març i 27 d’agost

Montagut i Oix, 7 de maig i 29 de juny

Olot, 8 de setembre i 10 de setembre

Planes d’Hostoles, les, 25 de juliol i 24 de setembre

Preses, les, 10 de setembre i 11 d’octubre

Riudaura, 10 de setembre i 7 de desembre

Sales de Llierca, 23 d’abril i 12 de novembre

Sant Aniol de Finestres, 30 de juliol i 13 de desembre

Sant Feliu de Pallerols, 21 de maig i 1 d’agost

Sant Ferriol, 23 de març i 21 de setembre

Sant Jaume de Llierca, 24 de juliol i 25 de juliol

Sant Joan les Fonts, 25 de juny i 10 de setembre

Santa Pau, 14 d’agost i 16 d’agost

Tortellà, 30 d’abril i 16 d’agost

Vall de Bianya, la, 9 d’abril i 14 de maig

            Canya, la, 30 d’abril i 18 de desembre

Vall d’en Bas, la

            Hostalets d’en Bas, els, 20 d’agost i 8 de setembre

            Joanetes, 20 de juliol i 8 de setembre

            Mallol, el, 3 de setembre i 8 de setembre

            Pinya, la, 6 d’agost i 8 de setembre

            Puigpardines, 20 d’agost i 8 de setembre

            Sant Esteve d’en Bas, 8 de setembre i 17 de setembre

            Sant Privat d’en Bas, 27 d’agost i 8 de setembre

 

 

GIRONÈS

 

Aiguaviva, 25 de juliol i 29 d’octubre

Bescanó, 10 d’agost i 29 d’octubre

Bordils, 20 d’agost i 29 d’octubre

Campllong, 11 de juny i 27 d’agost

Canet d’Adri, 1 d’octubre i 29 d’octubre

Cassà de la Selva, 28 de maig i 29 de maig

Celrà, 7 de maig i 29 d’octubre

Cervià de Ter, 25 d’agost i 29 d’octubre

Flaçà, 11 d’octubre i 2 de novembre

Fornells de la Selva, 25 de juliol i 29 d’octubre

Girona, 25 de juliol i 29 d’octubre

Juià, 3 de setembre i 29 d’octubre

Llagostera, 21 de maig i 22 de maig

Llambilles, 9 de juliol i 29 d’octubre

Madremanya, 6 d’agost i 29 d’octubre

Medinyà, 25 de juliol i 29 d’octubre

Quart, 25 de juliol i 29 d’octubre

Salt, 25 de juliol i 29 d’octubre

Sant Andreu Salou, 10 de setembre i 30 de novembre

Sant Gregori, 16 de juliol i 29 d’octubre

Sant Joan de Mollet, 20 de gener i 29 d’octubre

Sant Jordi Desvalls, 23 d’abril i 29 d’octubre

Sant Julià de Ramis, 25 de juliol i 29 d’octubre

Sant Martí de Llémena, 30 d’abril i 2 de novembre

Sant Martí Vell, 25 de juliol i 29 d’octubre

Sarrià de Ter, 25 de juliol i 29 d’octubre

Vilablareix, 25 de juliol i 29 d’octubre

Viladasens, 22 de gener i 13 d’octubre

 

 

MARESME

 

Alella, 21 de maig i 1 d’agost

Arenys de Mar, 9 de juliol i 16 d’agost

Arenys de Munt, 9 d’abril i 12 de novembre

Argentona, 21 de maig i 4 d’agost

Cabrera de Mar, 21 de maig i 1 d’agost

Cabrils, 3 de maig i 21 de maig

Caldes d’Estrac, 10 de setembre i 13 de desembre

Calella, 16 de juny i 24 de setembre

Canet de Mar, 29 de juny i 8 de setembre

Dosrius, 21 de maig i 31 d’agost

Malgrat de Mar, 16 d’agost i 7 de desembre

Masnou, el, 21 de maig i 29 de juny

Mataró, 21 de maig i 27 de juliol

Montgat, 23 d’abril i 21 de maig

Òrrius, 21 de maig i 30 de novembre

Palafolls, 25 d’agost i 8 de setembre

Pineda de Mar, 28 d’agost i 29 d’agost

Premià de Dalt, 21 de maig i 29 de juny

Premià de Mar, 12 de febrer i 10 de juliol

Sant Andreu de Llavaneres, 16 de juliol i 30 de novembre

Sant Cebrià de Vallalta, 30 d’abril i 28 de setembre

Sant Iscle de Vallalta, 25 de juny i 7 de desembre

Sant Pol de Mar, 25 de gener i 25 de juliol

Sant Vicenç de Montalt, 22 de gener i 21 de maig

Santa Susanna, 10 d’agost i 11 d’agost

Teià, 21 de maig i 12 de novembre

Tiana, 21 de maig i 13 de juny

Tordera, 11 de maig i 24 d’agost

Vilassar de Dalt, 30 d’abril i 21 de maig

Vilassar de Mar, 21 de maig i 25 de juny

 

 

MOIANÈS

 

Calders, 22 de gener i 10 de setembre

Castellcir, 17 de gener i 30 de novembre

Castellterçol, 17 de gener i 13 de febrer

Collsuspina, 6 d’agost i 7 d’agost

Estany, l’, 21 de maig i 10 de setembre

Granera, 17 de gener i 12 de novembre

Moià, 20 de gener i 17 d’agost

Monistrol de Calders, 19 de febrer i 1 d’agost

Sant Quirze Safaja, 17 de gener i 21 de maig

Santa Maria d’Oló, 22 de gener i 27 d’agost

 

 

MONTSIÀ

 

Alcanar, 15 de maig i 15 d’octubre

            Cases d’Alcanar, les, 29 de juny i 16 de juliol

Amposta, 21 de maig i 7 de desembre

Freginals, 24 d’agost i 16 d’octubre

Galera, la, 19 de març i 10 d’agost

Godall, 13 de febrer i 21 de maig

Mas de Barberans, 25 d’abril i 16 d’agost

Masdenverge, 21 de maig i 7 de desembre

Sant Carles de la Ràpita, 25 de juliol i 8 de setembre

Sant Jaume d’Enveja, 23 de juny i 25 de juliol

            Muntells, els, 16 de febrer i 10 d’agost

Santa Bàrbara, 9 de maig i 4 de desembre

Sénia, la, 19 de març i 7 de maig

Ulldecona, 12 de setembre i 18 d’octubre

 

 

NOGUERA

 

Àger, 22 de gener i 16 d’agost

            Agulló, 21 d’abril i 25 d’agost

            Corçà, 5 de maig i 11 d’agost

            Fontdepou, 2 de gener i 21 de juliol

            Masos de Millà, els, 28 d’abril i 28 de juliol

            Millà, 12 de maig i 1 de setembre

            Règola, la, 26 de maig i 4 d’agost

            Vilamajor, 22 de setembre i 6 d’octubre

Albesa, 16 d’agost i 17 d’agost

Algerri, 2 de febrer i 5 de febrer

Alòs de Balaguer, 20 de gener i 13 d’agost

Artesa de Segre, 13 de febrer i 28 de setembre

Avellanes i Santa Linya, les

            Avellanes, les, 23 d’abril i 16 d’agost

            Santa Linya, 25 d’abril i 25 de maig

            Tartareu, 20 d’agost i 28 de setembre

            Vilanova de la Sal, 3 de febrer i 30 de juliol

Balaguer, 21 de maig i 9 de novembre

Baronia de Rialb, la

            Bellfort, 18 d’agost i 26 de novembre

            Gualter, 13 de febrer i 21 de juliol

            Palau de Rialb, el, 19 de maig i 16 d’agost

            Pallerols, 24 d’abril i 19 de novembre

            Politg, 13 de febrer i 26 de maig

            Puig de Rialb, el, 13 de febrer i 6 d’octubre

            Serra de Rialb, la, 13 de febrer i 28 d’abril

            Torre de Rialb, la, 13 de febrer i 16 de juny

            Vilaplana, 13 de febrer i 29 de setembre

Bellcaire d’Urgell, 21 de maig i 10 de setembre

Bellmunt d’Urgell, 14 de maig i 20 d’agost

Cabanabona, 21 de maig i 17 d’agost

Camarasa, 17 de gener i 23 d’abril

            Ametlla de Montsec, l’, 27 de juliol i 7 de desembre

            Baronia de Sant Oïsme, la, 17 de gener i 23 d’abril

            Figuerola de Meià, 4 de maig i 3 d’agost

            Fontllonga, 24 d’agost i 28 de setembre

            Sant Llorenç de Montgai, 25 de maig i 10 d’agost

Castelló de Farfanya, 23 d’abril i 9 de novembre

Cubells, 25 d’abril i 17 d’agost

            Torre de Fluvià, la, 24 d’agost i 27 d’agost

Foradada, 20 de gener i 13 de febrer

            Marcovau, 2 de juny i 4 d’agost

            Montsonís, 13 de febrer i 18 d’agost

            Rubió de Dalt i Rubió del Mig, 13 de febrer i 29 de setembre

Ivars de Noguera, 20 de gener i 3 d’agost

Menàrguens, 22 de gener i 30 d’abril

Montgai19 de març i 3 de setembre

            Butsènit, 19 de març i 7 de desembre

Oliola, 29 de gener i 6 d’agost

Os de Balaguer, 6 d’agost i 29 de setembre

            Alberola, 13 de juny i 10 de setembre

            Gerb, 6 d’agost i 9 de novembre

            Monestir d’Avellanes, el, 6 d’agost i 29 de setembre

Penelles, 7 de maig i 27 d’agost

Ponts, 13 de febrer i 14 de setembre

Preixens, 30 d’abril i 27 d’agost

            Pradell, 20 de gener i 13 de juliol

            Ventoses, les, 25 de juliol i 20 d’agost

Sentiu de Sió, la, 7 de maig i 28 de setembre

Térmens, 19 de gener i 12 de setembre

Tiurana, 13 de febrer i 8 de setembre

Torrelameu, 19 de gener i 7 de maig

Vallfogona de Balaguer, 21 de maig i 29 de setembre

            Hostal Nou i la Codosa, l’, 21 de maig i 28 de juliol

            Ràpita, la, 21 de maig i 20 de juliol

Vilanova de l’Aguda, 10 de febrer i 14 d’agost

            Alzina, l’, 6 d’agost i 16 d’agost

            Guardiola, 28 d’abril i 14 d’agost

            Ribelles, 15 de maig i 12 de setembre

            Vilalta, 4 d’agost i 6 d’agost

Vilanova de Meià, 10 de setembre i 12 de setembre

            Boada, 20 d’agost i 10 de setembre

            Gàrzola, 3 de setembre i 10 de setembre

            Lluçars, 10 de setembre i 17 de setembre

            Santa Maria de Meià, 21 de maig i 14 d’agost

 

 

OSONA

 

Alpens, 13 de febrer i 27 de setembre

Balenyà, 22 de gener i 24 d’agost

Brull, el, 10 de juliol i 25 de juliol

Calldetenes, 21 de maig i 24 de setembre

Centelles, 1 de setembre i 31 de desembre

Espinelves, 22 de gener i 25 de juliol

Esquirol, l’, 29 de març i 21 de maig

            Cantonigròs, 29 de març i 16 d’agost

Folgueroles, 21 de maig i 10 de setembre

Gurb, 21 de maig i 30 de novembre

Lluçà, 21 de novembre i 10 de desembre

Malla, 22 de gener i 21 de maig

Manlleu, 29 de març i 21 de maig

Masies de Roda, les, 21 de maig i 1 d’octubre

Masies de Voltregà, les, 3 de setembre i 8 de setembre

            Vinyoles, 9 de juliol i 8 de setembre

Montesquiu, 21 de maig i 7 de desembre

Muntanyola, 21 de maig i 7 de desembre

Olost, 21 de maig i 16 d’agost

            Santa Creu de Jutglar, 21 de maig i 14 de setembre

Orís, 21 de maig i 17 de setembre

Oristà, 21 de maig i 30 de novembre

            Raval de Sant Feliu, el, 21 de maig i 10 de setembre

            Torre d’Oristà, la, 17 de gener i 21 de maig

Perafita, 2 de febrer i 29 de juny

Prats de Lluçanès, 22 de gener i 25 de juny

Roda de Ter, 21 de maig i 24 de setembre

Rupit i Pruit, 21 de maig i 30 de novembre

Sant Agustí de Lluçanès, 28 d’agost i 28 de setembre

Sant Bartomeu del Grau, 21 de maig i 24 d’agost

Sant Boi de Lluçanès, 21 de maig i 28 de setembre

Sant Hipòlit de Voltregà, 21 de maig i 3 de setembre

Sant Julià de Vilatorta, 21 de maig i 23 de juliol

Sant Martí d’Albars, 21 de maig i 10 de novembre

Sant Martí de Centelles, 21 de maig i 25 de juliol

Sant Pere de Torelló, 29 de juny i 24 de setembre

Sant Quirze de Besora, 21 de maig i 16 de juny

Sant Sadurní d’Osormort, 21 de maig i 3 de setembre

Sant Vicenç de Torelló, 22 de gener i 3 de setembre

Santa Cecília de Voltregà, 29 de març i 22 de novembre

Santa Eugènia de Berga, 21 de maig i 3 de setembre

Santa Eulàlia de Riuprimer, 21 de maig i 3 de setembre

Santa Maria de Besora, 10 de setembre i 24 de desembre

Seva, 30 d’abril i 21 de maig

            Sant Miquel de Balenyà, 21 de maig i 25 de juliol

Sobremunt, 15 de maig i 13 de desembre

Sora, 15 de maig i 29 de juny

Taradell, 20 de gener i 25 d’agost

Tavèrnoles, 21 de maig i 3 d’agost

Tavertet, 29 de març i 10 de juliol

Tona, 21 de maig i 30 de novembre

Torelló, 1 d’agost i 17 de setembre

Vic, 21 de maig i 5 de juliol

Vidrà, 12 de gener i 24 de setembre

Viladrau, 21 de maig i 7 de desembre

Vilanova de Sau, 29 de març i 16 d’agost

 

 

PALLARS JUSSÀ

 

Abella de la Conca, 21 de maig i 5 d’octubre

            Bóixols, 22 de gener i 16 d’agost

Castell de Mur

            Cellers, 19 de març i 29 d’agost

            Collmorter, 19 de març i 7 de maig

            Guàrdia de Tremp, 19 de març i 1 de setembre

            Meüll, el, 19 de març i 12 de novembre

            Puigmaçana, 19 de març i 12 de novembre

            Santa Llúcia, 19 de març i 13 de desembre

            Vilamolat de Mur, 19 de març i 7 de maig

Conca de Dalt

            Aramunt, 20 de gener i 8 de setembre

            Claverol, 6 de febrer i 18 d’agost

            Erinyà, 16 de maig i 15 de juny

            Hortoneda, 2 de maig i 13 d’agost

            Pessonada, 28 de juliol i 14 d’agost

            Pont de Claverol, el, 17 de gener i 24 d’agost

            Rivert, 14 d’agost i 10 de novembre

            Sant Martí de Canals, 4 d’agost i 10 de novembre

            Serradell, 24 d’agost i 30 de novembre

            Sossís, 2 de febrer i 24 d’agost

            Toralla, 16 de gener i 1 d’agost

            Torallola, 13 d’agost i 22 de novembre

Gavet de la Conca, 15 de gener i 24 de setembre

Isona i Conca Dellà

            Basturs, 15 de maig i 1 de setembre

            Benavent, 20 de juliol i 18 d’agost

            Biscarri, 22 de setembre i 30 de novembre

            Conques, 19 de març i 14 de setembre

            Figuerola d’Orcau, 17 de gener i 14 d’agost

            Isona, 20 de gener i 24 d’agost

            Orcau, 13 de juny i 4 d’agost

            Sant Romà d’Abella, 28 d’abril i 7 de juny

Llimiana, 25 de maig i 14 d’agost

Pobla de Segur, la, 8 de maig i 18 de juny

Salàs de Pallars, 21 de maig i 7 de desembre

Sant Esteve de la Sarga, proposta no formulada

Sarroca de Bellera, 1 d’agost i 29 d’agost

            Esglésies, les, 1 d’agost i 29 d’agost

Senterada, 27 de juliol i 16 d’agost

Talarn, 11 de gener i 10 de setembre

Torre de Cabdella, la, 13 d’agost i 27 d’agost

Tremp, 14 de maig i 8 de setembre

 

 

PALLARS SOBIRÀ

 

Alins, 22 de gener i 22 de juny

            Ainet de Besan, 5 de gener i 1 d’octubre

            Araós, 3 de setembre i 27 de desembre

            Àreu, 19 de gener i 31 de gener

Alt Àneu

            Alós d’Isil, 13 de febrer i 27 d’agost

            Borén, 13 de febrer i 20 d’agost

            Isavarre, 13 de febrer i 10 d’agost

            Isil, 13 de febrer i 23 de juny

            Son, 13 de febrer i 6 d’agost

            Sorpe, 13 de febrer i 14 d’agost

            València d’Àneu, 13 de febrer i 7 de setembre

Baix Pallars

            Ancs, 1 d’agost i 22 de novembre

            Balestui, 22 de gener i 1 d’agost

            Baén, 1 d’agost i 30 de novembre

            Bresca, 1 d’agost i 28 de setembre

            Bretui, 1 d’agost i 27 de desembre

            Cortscastell, 26 de juliol i 1 d’agost

            Enseu, 1 d’agost i 27 de desembre

            Gerri de la Sal, 19 de gener i 1 d’agost

            Mentui, 17 de gener i 1 d’agost

            Montcortès, 1 d’agost i 28 de setembre

            Peracalç, 1 d’agost i 10 d’agost

            Peramea, 10 de juliol i 1 d’agost

            Pujol, 1 d’agost i 30 de novembre

            Sellui, 1 d’agost i 31 de desembre

Espot, 24 de setembre i 7 de desembre

Esterri d’Àneu, 22 de gener i 13 de febrer

Esterri de Cardós, 25 de gener i 6 d’agost

Farrera, 13 de febrer i 16 d’agost

Guingueta d’Àneu, la, 13 de febrer i 7 de desembre

Lladorre, 30 de juliol i 12 de novembre

            Aineto, 10 de setembre i 12 de novembre

            Boldís Jussà, 29 de juny i 12 de novembre

            Boldís Sobirà, 29 de setembre i 12 de novembre

            Lleret, 14 de setembre i 12 de novembre

            Tavascan, 4 d’agost i 24 d’agost

Llavorsí, 13 de febrer i 26 de juliol

Rialp, 13 de febrer i 26 de setembre

Soriguera, 13 de febrer i 14 d’agost

Sort, 13 de febrer i 1 d’agost

Tírvia, 17 de gener i 1 d’agost

Vall de Cardós

            Ainet de Cardós, 13 de febrer i 29 de desembre

            Anàs, 1 de setembre i 17 de novembre

            Bonestarre, 20 de gener i 13 d’octubre

            Cassibrós, 31 d’agost i 30 de novembre

            Estaon, 12 de maig i 25 de juliol

            Lladrós, 13 de febrer i 30 de juny

            Ribera de Cardós, 21 de maig i 10 de setembre

            Surri, 10 d’agost i 29 de desembre

 

PLA DE L’ESTANY

 

Banyoles, 16 d’agost i 22 d’octubre

Camós, 16 d’agost i 22 d’octubre

Cornellà del Terri, 29 de juny i 22 d’octubre

Crespià, 26 de febrer i 10 de desembre

Esponellà, 5 de febrer i 22 d’octubre

Fontcoberta, 3 d’agost i 22 d’octubre

Palol de Revardit, 22 d’octubre i 29 d’octubre

Porqueres, 21 de maig i 7 de desembre

Sant Miquel de Campmajor, 5 de febrer i 29 de setembre

            Briolf, 21 de juny i 27 de desembre

            Falgons, 22 de gener i 18 de setembre

            Sant Martí de Campmajor, 22 de maig i 12 de novembre

            Ventajol, 21 de juny i 18 d’octubre

Serinyà, 22 d’octubre i 3 de desembre

Vilademuls, 26 de gener i 22 d’octubre

 

 

PLA D’URGELL

 

Barbens, 14 d’agost i 8 de novembre

Bell-lloc d’Urgell, 28 de setembre i 29 de setembre

Bellvís, 30 d’abril i 26 d’octubre

            Arcs, els, 17 de gener i 8 d’octubre

Castellnou de Seana, 2 de febrer i 10 de setembre

Fondarella, 19 de març i 3 de setembre

Golmés, 22 de maig i 6 d’agost

Ivars d’Urgell, 4 de juny i 30 de novembre

            Vallverd, 19 de març i 5 d’octubre

Linyola, 21 de maig i 17 d’agost

Miralcamp, 20 de gener i 27 d’agost

Mollerussa, 19 de març i 18 de maig

Palau d’Anglesola, el, 3 de febrer i 29 d’agost

Poal, el, 19 de març i 29 d’agost

Sidamon, 19 de març i 24 d’agost

Torregrossa, 22 de gener i 17 d’agost

Vila-sana, 19 de març i 28 de setembre

Vilanova de Bellpuig, 29 de juny i 7 de setembre

 

 

PRIORAT

 

Bellmunt del Priorat, 13 de desembre i 28 de desembre

Bisbal de Falset, la, 19 de març i 15 de maig

Cabacés, 2 de febrer i 15 de maig

Capçanes, 27 de juliol i 30 de juliol

Cornudella de Montsant, 10 de juliol i 20 d’agost

            Albarca, 23 de gener i 14 d’agost

            Siurana, 9 de maig i 14 d’agost

Falset, 22 de gener i 16 d’agost

Figuera, la, 15 de gener i 15 de maig

Gratallops, 19 de gener i 10 d’agost

Guiamets, els, 17 d’agost i 28 de desembre

Lloar, el, 6 d’agost i 28 de setembre

Marçà, 14 d’agost i 27 de desembre

Margalef, 25 d’abril i 6 d’agost

Masroig, el, 24 d’agost i 27 d’agost

Molar, el, 16 d’agost i 17 d’agost

Morera de Montsant, la, 10 de setembre i 7 de desembre

            Escaladei, 24 de setembre i 7 de desembre

Poboleda, 3 d’agost i 6 d’agost

Porrera, 17 de gener i 12 de novembre

Pradell de la Teixeta, 23 de juliol i 1 d’octubre

Torre de Fontaubella, la, proposta no formulada

Torroja del Priorat, 14 de maig i 28 de setembre

Ulldemolins, proposta no formulada

Vilella Alta, la, 25 de juliol i 13 de desembre

Vilella Baixa, la, 21 de maig i 22 de maig

 

 

RIBERA D’EBRE

 

Ascó, 19 de gener i 17 d’agost

Benissanet, 19 de gener i 27 de juliol

Flix, 16 d’agost i 17 d’agost

Garcia, 19 de gener i 14 d’agost

Ginestar, 9 de novembre i 12 de novembre

Miravet, 17 de gener i 11 d’octubre

Móra d'Ebre, 17 de gener i 24 d'agost

Móra la Nova, 6 d’agost i 26 d’octubre

Palma d’Ebre, la, 30 d’abril i 15 de maig

Rasquera, 6 d’agost i 7 d’agost

Riba-roja d’Ebre, 5 de febrer i 24 d’agost

Tivissa, 25 de juliol i 26 de juliol

            Darmós, 5 de febrer i 16 d’agost

            Llaberia, 17 de gener i 29 d’agost

            Serra d’Almos, la, 2 de gener i 6 d’agost

Torre de l’Espanyol, la, 17 de gener i 25 de juliol

Vinebre, 23 d’agost i 24 d’agost

 

 

RIPOLLÈS

 

Campdevànol, 17 de setembre i 18 de setembre

Campelles, 21 de maig i 9 de novembre

Camprodon, 21 de juny i 22 de juny

Gombrèn, 3 de setembre i 4 de setembre

Llanars, 24 de setembre i 25 de setembre

Llosses, les, 30 d’abril i 10 de setembre

Molló, 9 de juliol i 26 de novembre

            Espinavell, 6 d’agost i 13 d’octubre

Ogassa, 21 de maig i 3 de desembre

Pardines, 3 d’agost i 4 d’agost

Planoles, 23 de gener i 21 d’agost

Queralbs, 25 de juliol i 26 de juliol

Ribes de Freser, 14 de febrer i 13 de juny

Ripoll, 10 de maig i 11 de maig

Sant Joan de les Abadesses, 29 de juny i 10 de setembre

Sant Pau de Segúries, 3 de setembre i 4 de setembre

Setcases, 8 de maig i 1 d’octubre

Toses, 10 de juliol i 7 de desembre

Vallfogona de Ripollès, 15 de maig i 24 d’agost

Vilallonga de Ter, 12 de novembre i 13 de novembre

 

 

SEGARRA

 

Biosca, 30 de juliol i 31 de juliol

            Lloberola, 28 de setembre i 29 de setembre

Cervera, 6 de febrer i 24 de setembre

            Cardosa, la, 2 de gener i 14 de juliol

            Castellnou d’Oluges, 21 de maig i 18 d’agost

            Malgrat, 20 de gener i 14 d’agost

            Prenyanosa, la, 11 d’agost i 29 de setembre

            Vergós, 15 de maig i 4 d’agost

Estaràs, 5 de gener i 27 d’agost

            Alta-riba, 23 d’abril i 6 d’octubre

            Ferran, 21 de maig i 28 de desembre

            Gàver, 11 de maig i 24 d’agost

            Vergós Guerrejat, 24 de juliol i 10 d’agost

Granyanella, 6 d’agost i 7 d’agost

            Curullada, la, 20 de gener i 8 de setembre

            Fonolleres, 24 d’agost i 25 d’agost

            Móra, la, 13 de juliol i 14 de juliol

            Tordera, 3 de setembre i 4 de setembre

Granyena de Segarra, 13 de setembre i 14 de setembre

Guissona, 21 de maig i 8 de setembre

Ivorra, 17 de gener i 15 de maig

Massoteres, 15 de maig i 18 d’agost

            Palouet, 15 de maig i 21 de juliol

            Talteüll, 15 de maig i 14 d’agost

Montoliu de Segarra, 1 d’octubre i 2 d’octubre

Montornès de Segarra, 24 d’agost i 25 d’agost

Oluges, les les, 20 de gener i 7 d’abril

            Montfalcó Murallat, 20 de gener i 15 de maig

            Santa Fe, 20 de gener i 26 de maig

Plans de Sió, els, proposta no formulada

Ribera d’Ondara, 23 d’abril i 27 d’agost

Sanaüja, 17 de gener i 22 de maig

Sant Guim de Freixenet, 8 de juny i 6 d’agost

Sant Guim de la Plana, 14 d’agost i 16 d’agost

            Comabella, 12 de maig i 14 de maig

            Vicfred, 6 d’octubre i 8 d’octubre

Sant Ramon, 25 de juliol i 31 d’agost

            Gospí, 26 de setembre i 6 d’octubre

            Portell, 5 de maig i 31 d’agost

            Viver de Segarra, 20 de gener i 15 de setembre

Talavera, 25 de maig i 28 de maig

Tarroja de Segarra, 23 d’abril i 6 d’agost

Torrefeta i Florejacs

            Bellveí, 20 de gener i 25 de juliol

            Far, el, 9 de gener i 25 d’agost

            Florejacs, 15 de maig i 14 d’agost

            Gra, 15 de maig i 4 d’agost

            Granollers, 15 de maig i 25 de juliol

            Llor, el, 9 de gener i 25 d’agost

            Morana, la, 23 d’abril i 14 d’agost

            Palou, 12 de maig i 3 de novembre

            Riber, 19 de març i 26 de juliol

            Sant Martí de la Morana, 31 d’agost i 10 de novembre

            Sedó, 11 d’agost i 17 de novembre

            Selvanera, 20 de gener i 15 de maig

            Torrefeta, 15 de maig i 5 de novembre

Torà, 21 de maig i 31 d’agost

 

 

SEGRIÀ

 

Aitona, 18 de maig i 31 d’agost

Alamús, els, 19 de gener i 9 de novembre

Albatàrrec, 4 de maig i 11 d’octubre

Alcanó, 5 de febrer i 19 de març

Alcarràs, 19 de gener i 31 d’agost

Alcoletge, 11 de maig i 14 de setembre

Alfarràs, 20 de gener i 29 de juny

Alfés, 20 de gener i 6 d’agost

Alguaire, 25 de maig i 28 de setembre

Almacelles, 2 de març i 24 de setembre

Almatret, 3 de febrer i 29 de setembre

Almenar, 19 de gener i 24 de setembre

Alpicat, 20 de gener i 24 d’agost

Artesa de Lleida, 17 de gener i 31 d’agost

Aspa, 19 de març i 10 de setembre

Benavent de Segrià, 29 de gener i 27 d’agost

Corbins, 21 de maig i 22 de maig

Gimenells i el Pla de la Font

            Gimenells, 15 de maig i 8 d’octubre

            Pla de la Font, el, 30 d’abril i 29 d’octubre

Granja d’Escarp, la, 19 de gener i 25 de juliol

Llardecans, 23 d’abril i 10 de desembre

Lleida, 11 de maig i 29 de setembre

            Raïmat, 27 d’abril i 27 de juliol

            Sucs, 15 de maig i 17 d’agost

Maials, 19 de gener i 17 d’agost

Massalcoreig, 17 de gener i 24 d’agost

Montoliu de Lleida, 11 de maig i 8 de setembre

Portella, la, 2 de març i 30 d’abril

Puigverd de Lleida, 23 d’abril i 27 de juliol

Rosselló, 31 d’agost i 11 d’octubre

Sarroca de Lleida, 17 de gener i 23 d’abril

Seròs, 6 d’abril i 10 de setembre

Soses, 8 de maig i 5 de setembre

Sudanell, 5 d’octubre i 8 d’octubre

Sunyer, 26 d’abril i 13 de desembre

Torre-serona, 7 de maig i 5 de novembre

Torrebesses, 20 de gener i 6 d’agost

Torrefarrera, 22 de gener i 14 de setembre

Torres de Segre, 9 de maig i 4 de desembre

Vilanova de Segrià, 22 de gener

Vilanova de la Barca, 14 d’agost i 8 d’octubre

 

 

SELVA

 

Amer, 23 de març i 16 d’agost

Anglès, 21 de maig i 3 de setembre

Arbúcies, 1 de juny i 30 de juliol

Blanes, 3 d’abril i 26 de juliol

Breda, 7 de setembre i 10 de setembre

Brunyola, 19 de gener i 9 de novembre

Caldes de Malavella, 6 d’agost i 22 de setembre

Cellera de Ter, la, 23 d’abril i 2 de novembre

Fogars de la Selva, 15 de maig i 14 de setembre

Hostalric, 9 de juliol i 1 d’octubre

Lloret de Mar, 24 de juliol i 19 de novembre

Maçanet de la Selva, 2 de maig i 10 d’agost

Massanes, 29 de març i 6 d’agost

Osor, 29 de juny i 17 de setembre

Riells i Viabrea, 6 d’agost i 12 de novembre

Riudarenes, 17 de setembre i 9 de novembre

Riudellots de la Selva, 30 d’abril i 29 d’octubre

Sant Feliu de Buixalleu, 29 de març i 10 d’agost

Sant Hilari Sacalm, 21 de maig i 24 d’agost

Sant Julià del Llor i Bonmatí, 23 d’abril i 21 de maig

Santa Coloma de Farners, 3 d’abril i 24 de setembre

Sils, 26 de setembre i 28 de setembre

Susqueda, 22 de gener i 8 d’octubre

Tossa de Mar, 22 de gener i 29 de juny

Vidreres, 13 de febrer i 3 de setembre

Vilobí d’Onyar, 29 de març i 20 de juliol

 

 

SOLSONÈS

 

Castellar de la Ribera, 10 de setembre i 7 de desembre

Clariana de Cardener, 5 de febrer i 4 de maig

            Hortoneda, 4 de maig i 29 de juny

            Sant Just i Joval, 4 de maig i 22 de maig

            Sant Ponç, 2 de febrer i 4 de maig

Coma i la Pedra, la, 25 d’abril i 16 d’agost

Guixers, 8 de maig i 21 de maig

Lladurs, 11 de maig i 30 de juliol

            Llena, la, 11 de maig i 29 de novembre

            Montpol, 11 de maig i 29 de setembre

            Timoneda, 11 de maig i 10 de desembre

            Torrents, 8 de gener i 11 de maig

Llobera, 9 de febrer i 30 d’abril

Molsosa, la, 20 de gener i 15 de maig

Navès, 23 d’abril i 20 de juliol

            Besora, 23 d’abril i 29 de novembre

            Busa, 23 d’abril i 10 de juliol

            Linyà, 23 d’abril i 30 de novembre

            Pegueroles, 23 d’abril i 10 de novembre

            Selva, la, 23 d’abril i 23 de novembre

            Tentellatge, 23 d’abril i 10 de novembre

            Valldora, la, 23 d’abril i 27 d’agost

Odèn, 10 de juliol i 8 d’octubre

Olius, 8 de setembre i 10 de setembre

Pinell de Solsonès, 12 de febrer i 11 de maig

Pinós, 23 de gener i 1 de setembre

            Ardèvol, 17 de gener i 1 de setembre

            Matamargó, 13 de juny i 1 de setembre

            Sant Just d’Ardèvol, 18 de maig i 1 de setembre

            Vallmanya, 1 de setembre i 26 de setembre

Riner

            Freixinet, 28 de setembre i 1 d’octubre

            Miracle, el, 3 d’agost i 4 d’agost

            Santa Susanna, 3 de febrer i 11 d’agost

            Su, 13 d’agost i 14 d’agost

Sant Llorenç de Morunys, 21 de maig i 10 d’agost

Solsona, 8 de setembre i 10 de setembre

 

 

TARRAGONÈS

 

Altafulla, 3 d’abril i 12 de novembre

Canonja, la, 20 de gener i 14 d’agost

Catllar, el, 24 d’agost i 14 de desembre

Constantí, 20 de gener i 1 d’agost

Creixell, 25 de juliol i 7 de desembre

Morell, el, 30 de juliol i 12 de novembre

Nou de Gaià, la, 20 de juliol i 26 de setembre

Pallaresos, els, 20 de gener i 6 d’agost

Perafort, 20 de gener i 29 de juny

Pobla de Mafumet, la, 2 de febrer i 25 de juny

Pobla de Montornès, la, 10 de setembre i 15 d’octubre

Renau, 10 de desembre i 13 de desembre

Riera de Gaià, la, 20 de juliol i 14 de setembre

Roda de Berà, 24 d’agost i 7 de desembre

Salomó, 7 de maig i 16 d’agost

Salou, 2 de febrer i 30 d’octubre

Secuita, la, 10 de juliol i 14 d’agost

            Argilaga, l’, 25 de gener i 16 d’agost

            Gunyoles, les, 20 de gener i 25 de juliol

            Vistabella, 5 de gener i 24 d’agost

Tarragona, 20 d’agost i 24 de setembre

Torredembarra, 16 de juliol i 4 de setembre

Vespella de Gaià, 20 de gener i 29 de setembre

Vila-seca, 17 de gener i 3 d’agost

Vilallonga del Camp, 30 de juliol i 12 de novembre

 

 

TERRA ALTA

 

Arnes, 21 de maig i 28 de maig

Batea, 6 d'agost i 7 d'agost

Bot, 2 de febrer i 5 de febrer

Caseres, 17 d’agost i 20 d’agost

Corbera d’Ebre, 16 d’agost i 17 d’agost

Fatarella, la, 5 de febrer i 10 de setembre

Gandesa, 31 d’agost i 3 de setembre

Horta de Sant Joan, 10 de setembre i 12 de setembre

Pinell de Brai, el, 13 d’abril i 10 de setembre

Pobla de Massaluca, la, 19 de gener i 14 d’agost

Prat de Comte, 30 d’abril i 24 d’agost

Vilalba dels Arcs, 29 de març i 10 d’agost

 

 

URGELL

 

Agramunt, 31 d’agost i 3 de setembre

            Almenara Alta, 3 d’agost i 4 d’agost

            Donzell d’Urgell, 13 d’agost i 14 d’agost

            Mafet, 5 d’octubre i 6 d’octubre

            Montclar, 20 de juliol i 21 de juliol

            Puelles, les, 3 d’agost i 4 d’agost

Anglesola, 3 de maig i 11 de desembre

Belianes, 15 de maig i 25 de juliol

Bellpuig, 23 de març i 14 de setembre

            Seana, 23 de març i 28 de setembre

Castellserà, 20 de gener i 20 de juliol

Ciutadilla, 2 de maig i 29 de setembre

Fuliola, la, 26 de juliol i 13 de desembre

Guimerà, 20 de gener i 28 d’abril

Maldà, 2 de gener i 20 d’agost

Nalec, 10 de gener i 25 de juliol

Omells de na Gaia, els, 19 de març i 21 de maig

Ossó de Sió, proposta no formulada

Preixana, 3 d’abril i 10 d’agost

Puigverd d’Agramunt, 15 de setembre i 17 de setembre

Sant Martí de Riucorb

            Llorenç de Rocafort, 27 de juliol i 30 de juliol

            Rocafort de Vallbona, 7 d’agost i 26 de setembre

            Sant Martí de Maldà, 12 de novembre i 27 de desembre

            Vilet, el, 26 de juliol i 27 de desembre

Tàrrega, 14 de maig i 10 de setembre

            Altet, 14 de maig i 24 d’agost

            Claravalls, 14 de maig i 6 d’agost

            Riudovelles, 14 de maig i 25 d’agost

            Santa Maria de Montmagastrell , 18 d’agost i 12 de setembre

Tornabous, 15 de maig i 8 d’octubre

            Guàrdia d’Urgell, la, 19 de gener i 11 de juny

            Tarròs, el, 4 de juny i 21 de novembre

Vallbona de les Monges, 15 de maig i 10 de setembre

            Montblanquet, 6 d’agost i 15 d’octubre

            Rocallaura, 6 d’agost i 22 d’octubre

Verdú, 26 de gener i 10 de setembre

Vilagrassa, 10 de setembre i 7 de desembre

 

 

VALLÈS OCCIDENTAL

 

Badia del Vallès, 21 de maig i 10 de setembre

Barberà del Vallès, 23 d’abril i 9 de juliol

Castellar del Vallès, 19 de març i 10 de setembre

Castellbisbal, 22 de gener i 20 d’agost

Cerdanyola del Vallès, 7 de maig i 12 de novembre

Gallifa, 29 de març i 21 de maig

Matadepera, 22 de gener i 3 de setembre

Montcada i Reixac, 21 de maig i 24 de setembre

Palau-solità i Plegamans, 21 de maig i 27 d’agost

Polinyà, 22 de gener i 9 de juliol

Rellinars, 29 de març i 30 de juliol

Ripollet, 21 de maig i 27 d’agost

Rubí, 21 de maig i 29 de juny

Sabadell, 14 de maig i 10 de setembre

Sant Cugat del Vallès, 3 de març i 29 de juny

            Valldoreix, 21 de maig i 29 de juny

Sant Llorenç Savall, 21 de maig i 24 d’agost

Sant Quirze del Vallès, 14 de maig i 3 de setembre

Santa Perpètua de Mogoda, 7 de març i 3 de setembre

Sentmenat, 3 de setembre i 12 de novembre

Terrassa, 29 de març i 2 de juliol

Ullastrell, 29 de març i 16 d’agost

Vacarisses, 29 de març i 25 de maig

Viladecavalls, 9 de juliol i 12 de novembre

 

 

VALLÈS ORIENTAL

 

Aiguafreda, 21 de maig i 7 de desembre

Ametlla del Vallès, l’, 12 de febrer i 25 d’agost

Bigues i Riells

            Bigues, 20 de gener i 29 de juny

            Riells del Fai, 22 de gener i 7 d’agost

Caldes de Montbui, 21 de maig i 15 d’octubre

Campins, 14 de maig i 27 d’agost

Canovelles, 11 de maig i 23 de juliol

Cànoves i Samalús

            Cànoves, 20 de gener i 1 de juny

            Samalús, 24 d’agost i 30 de novembre

Cardedeu, 21 de maig i 13 d’agost

Figaró-Montmany, 9 d’abril i 21 de maig

Fogars de Montclús, 3 de maig i 10 d’agost

Franqueses del Vallès, les

            Bellavista, 11 de maig i 6 de juliol

            Corró d’Amunt, 11 de maig i 4 d’agost

            Corró d’Avall, 11 de maig i 14 de setembre

            Llerona, 11 de maig i 8 de setembre

            Marata, 11 de maig i 28 de juliol

Garriga, la, 21 de maig i 3 d’agost

Granollers, 11 de maig i 31 d’agost

Gualba, 22 de gener i 16 d’agost

Llagosta, la, 19 de març i 10 de setembre

Lliçà d’Amunt, 8 de gener i 10 de setembre

Lliçà de Vall, 23 d’abril i 9 de juliol

Llinars del Vallès, 8 de setembre i 10 de setembre

Martorelles, 30 d’abril i 10 de setembre

Mollet del Vallès, 22 de gener i 20 d’agost

Montmeló, 21 de maig i 29 de juny

Montornès del Vallès, 17 de setembre i 29 de novembre

Montseny, 21 de maig i 27 d’agost

Parets del Vallès, 22 de gener i 30 de juliol

Roca del Vallès, la, 10 de setembre i 30 de novembre

            Santa Agnès de Malanyanes, 22 de gener i 24 d’agost

            Torreta, la, 30 d’abril i 16 de juliol

Sant Antoni de Vilamajor, 17 de gener i 17 d’agost

Sant Celoni, 10 de setembre i 12 de novembre

            Batllòria, la, 27 d’agost i 18 de desembre

Sant Esteve de Palautordera, 21 de maig i 6 d’agost

Sant Feliu de Codines, 17 de gener i 14 de setembre

Sant Fost de Campsentelles, 30 de juliol i 28 de setembre

Sant Pere de Vilamajor, 25 d’abril i 29 de juny

Santa Eulàlia de Ronçana, 27 de juliol i 10 de desembre

Santa Maria de Martorelles, 29 de març i 6 de juliol

Santa Maria de Palautordera, 22 de gener i 15 d’octubre

Tagamanent, 29 de març i 7 de desembre

Vallgorguina, 24 de setembre i 30 de novembre

Vallromanes, 22 de gener i 28 de setembre

Vilalba Sasserra, 22 de gener i 13 d’agost

Vilanova del Vallès, 21 de maig i 27 d’agost

Altres versions d'aquest precepte